Merkez Bankası Döviz Kuru

Mega Elektronik ve Talaşlı imalat Mak. Tic. A.Ş. Dolar : 4,7630
Mega Elektronik ve Talaşlı imalat Mak. Tic. A.Ş. Euro : 5,5068

Yetkili GirişiEMO HANNOVER 2-7 Ekim 2013
Emo Hannover 2013 bu yıl 'Üretimde Zeka' katılımcı sloganıyla kapılarını açacak. Dünyanın çeşitli ülkelerinden katılacak üretim uzmanları, maliyet baskısı, verimlilik, çevresel etkenler ve üretim maliyeti konularında yaşanan sorunlara cevap arayacaklar. Küresel pazarda bulundukları noktayı korumak ve şirketlerini uluslararası pazarda aranılan firma haline getirmek isteyen şirket yöneticileri, fuarda yerlerini şimdiden ayırtmış durumdalar.


Son 20 yıl içinde, dünya çapında, makine tüketiminin %70 oranında arttığı ve üretimin yarıdan fazlasının ihraç edildiği düşünüldüğünde, yeni iş ortaklıkları kurmak isteyen Türk firmalarının Emo Hannover 2013'e katılımları yerinde olacaktır. Küresel pazarda, sektöre dair son yenilikleri takip etmenin yanında, kurulacak yeni iş bağlantıları, şirketlerini uluslararası ölçekte büyütmek isteyen tüm firmalar için kaçırılmaması gereken bir fırsattır.


Metal işleme teknolojileri ve makineleri konusunda dünyanın en önemli fuarı niteliğindeki EMO; 16 - 21 Eylül 2013 tarihleri arasında Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenecek.


Kesme ve şekillendirme makineleri, hassas ölçüm aletleri, bilgisayar teknolojileri, endüstriyel elektronik malzemeleri ve aksesuarları ile temel imalat teknolojilerine yönelik tüm yeniliklerin yakından takip edilebileceği organizasyon metal ve metal işleme sektörünün buluşma platformu olarak da adlandırılmaktadır.


Uluslararası Metal İşleme Makineleri ve Teknolojileri Fuarı EMO Hannover 2013'ün, 120.000 civarında yerli ve 15.000'ün üzerinde yabancı profesyoneli ağırlaması beklenmektedir. 270.000 m2'lik alanda kurulacak olan fuara Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Avusturya, Çin, Rusya, Fransa, İngiltere gibi makine üretiminde dünyanın lider ülkelerinden yaklaşık 1.500 firma ürünlerini sergileyecektir. EMO Fuarı'nın iki yılda bir dönüşümlü olarak Milano ve Hannover'de yapılması organizasyona olan ilgiyi sürekli arttırmaktadır.


Alman Takım Tezgâhları Üreticileri Derneği (VDW) ve Tezgah Sanayicileri Birliği Avrupa Komitesi (CECIMO) tarafından desteklenen EMO Hannover 2011 fuarında "NEXT" adı altında "Yeni Nesil Üretim Sistemleri" teması işlenmiştir. 80 kurum, 60 kişilik uzman proje ekibi ve 24 milyon Euro bütçesiyle NEXT organizasyonu Avrupa'nın en büyük girişim projelerinden biri olarak gerçekleştirilmişir. 4 yıl sürecek olan oluşum imalat ve makine sanayinde geleceğin yol haritasını çıkartarak sektörün üretim gücünü arttırmayı hedeflemektedir.


EMO Hannover 2011, 140.000 ziyaretçi, 100'den fazla ülkenin katılımı ve %55 karar alma yetkisine sahip üst düzey yönetici katılımıyla makine sektöründe çok sayıda yeni iş anlaşmalarının gerçekleşmesiyle sonuçlanmıştır.